GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

20 Kwiecień 2016

Ekologiczna noc z książką


Wiosna sprzyja działaniom ekologicznym w związku z obchodzonym 22 kwietnia Dniem Ziemi, natomiast nazajutrz świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Oczywiście nie chodzi o znajomość dat, ale samą ideę połączenia czytania i ekologii za sprawą lubianej przez dzieci imprezy organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury – Gminną Bibliotekę w Rędzinach, czyli popularnie zwanej przez małych rędzinian „nocowanką w bibliotece”. Ponieważ akcja wspólnego zbierania się w sali widowiskowej GOK-u w Rędzinach trwa od wielu lat za każdym razem odbywa się ona pod innym hasłem. W tym roku nocującym przyświecała idea ekologicznych zachowań. W pierwszej części częstochowski freestyler Mikser przeprowadził warsztaty literackie poszukując skojarzeń m.in. między książką - papierem – ekologią. Dało to dobre przygotowanie do kolejnego działania, czyli pisania fraszek, a raczej wierszyków na miarę uczniów kl. II – IV szkoły podstawowej. Dokonania literackie do dziś wprawiają w dobry humor jury, czyli organizatorów konkursu i zarazem imprezy: Renatę Pindral, Barbarę Srokosz i Agnieszkę Senderecką. Kolejnym zadaniem z zakresu ekologii i plastyki było wykonanie zakładki do książki - ze ścinków powstały przepiękne prace.
Po zjedzeniu kolacji –tradycyjnie jest to pizza- 32. uczestników ułożyło się na materacach i obejrzało ekologiczny seans filmowy. Działaniom na rzecz propagowania zdrowego stylu życia towarzyszyły zabawy ruchowe, dzięki którym uczenie się właściwych postaw jest przyjemniejsze i pełne radości.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolanta Brzozowska – Ciura sprzyjając tego typu działaniom, zaprasza na kolejne noce zrzeszające dzieci lubiące czytać i bawić się.

zobacz zdjęcia

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka