GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

13 Styczeń 2016

Wieczorek literacki

Wieczorek literacki „Świąteczne pragnienia …”

W czasie wieczorku literackiego 10 stycznia spotkali się uczestnicy literackiego konkursu organizowanego przez Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę w Rędzinach od wielu już lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Przedświąteczny czas oczekiwania na Wigilię, Gwiazdkę sprzyja refleksji i snuciu marzeń, planów. To już tylko krok od przelania ich na papier  w odpowiedniej dla danego wieku formie – wierszyka dla najmłodszych i „kartki z pamiętnika” dla starszych adeptów sztuki pisania.
Spotkanie literackie, poza prezentacją najlepszych prac przed publicznością, która odpowiedziała na zaproszenie organizatorów, było okazją do wręczenia nagród laureatom. Przyjemność ta przypadła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach Jolancie Brzozowskiej – Ciura, wójtowi gminy Rędziny Pawłowi Militowskiemu oraz pani Sabinie Pożarlik – radnej gminy.
W pierwszej kategorii  otrzymaliśmy pięknie wykaligrafowane i ozdobione prace uczniów klas II i III szkoły podstawowej z Brzyszowa, Koniecpola, Ślęzan, Skrzydlowa, Rudnik, Rędzin- Osiedla. Choć kategoria bardzo trudna w ocenie, były prace, które wzruszały autentyzmem, zachwycały rymem czy nieznaną anaforą- zastosowaną z wyczuciem przez laureata I miejsca w tej kategorii Filipa Korgóla z SP nr 2 w Koniecpolu. Kolejne miejsca: II - Zofia  Boral ,  SP w Skrzydlowie oraz  Alan Borowiec, SP nr 2 w Koniecpolu; III m. Natalia Pryc, SP Skrzydlów i  Julia Polak, SP Rędziny- Osiedle. Wyróżnienie otrzymali Karolina Walencka -SP w Brzyszowie oraz Szymon Okularczyk ze szkoły w Ślęzanach. Laureaci  tej kategorii niemal wszyscy zaprezentowali swe prace przed publicznością zgromadzoną w sali widowiskowej GOK-u Rędziny. I wszystkie się podobały – wszystkim.
W kategorii klas IV-VI napłynęły  prace ze szkół podstawowych z Ślęzan, Rudnik, Rędzin, Konopisk, Krasic, Kopalni, Olbrachcic, Zrębic, Mykanowa. W czasie wieczorku literackiego odczytane zostały przez autorki- Marię Tkacz z Rędzin (I miejsce)  i Dominikę Hasikowską (II miejsce) z Olbrachcic - prace uznane w tej kategorii za najciekawsze ze względu na ujęcie tematu, styl.
Najwięcej prac -23 napłynęło w najstarszej kategorii z gimnazjów w Blachowni, Garnku, Rudnikach, Rędzinach, Konopiskach, Kamienicy Polskiej, Mstowie. W czasie spotkania literackiego swoje prace odczytali Paulina Sobkowiak (I m.) oraz Bartosz Świercz (II m.). Prace nie tylko pięknie napisane, ale i literacko odczytane zachwyciły nie tylko komisję konkursową, ale i wszystkich zgromadzonych, którzy choć brzmi to jak frazes, słuchali z zapartym tchem- przykuwały uwagę język prac, oryginalność fabuły.
Nie można pominąć oprawy muzycznej zapewnionej przez wokalistów Studia Piosenki z GOK-u Rędzin. Dziękujemy za piękne kolędy i pastorałki z promowanej – bo nagranej przed świętami płyty „Kolędy czas”.Poza słuchaniem można było obejrzeć pamiętniki, które wyróżniono przyznając nagrody specjalne za wartości estetyczne wykonanych prac.

zobacz zdjęcia

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka