GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

18 Maj 2015

Wycieczki do Biblioteki

Wycieczka do biblioteki to jeden z najlepszych sposobów zainteresowania dzieci książką. Dlatego zawsze cieszymy się z odwiedzin uczniów ze szkół z terenu naszej gminy. Ostatnimi czasy Biblioteka w Rędzinach gościła pierwszą i drugą klasę ze SP w Rędzinach Osiedlu, oraz klasy 1 – 4 ze SP w Koninie. Bibliotekę w Rudnikach odwiedziły dzieci dzieci z klas pierwszych i z klasy drugiej ZSP w Rudnikach, a w Bibliotece w Kościelcu odbyło się spotkanie z klasami pierwszymi tamtejszej SP.
Podczas spotkań dzieci zapoznały się z księgozbiorem, oraz działalnością Biblioteki. Dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta książki i karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach, co to jest katalog. Same również zadawały mnóstwo pytań : która książka jest najstarsza, a która najdroższa, ile książek znajduje się w Bibliotece, co to są audibooki i czy też można je wypożyczać?
Mamy nadzieję, że na wszystkie pytania otrzymały wyczerpujące odpowiedzi i w najbliższym czasie - tym razem z rodzicami - chętnie odwiedzą Bibliotekę i zostaną aktywnymi czytelnikami.

zobacz zdjęcia

Kl. 1 SP w Rędzinach Osiedlu

Kl. 2 SP w Rędzinach Osiedlu

Kl. 1 SP w Rudnikach

Kl. 1 - 4 SP w Koninie

Klasy 1 SP w Kościelcu

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka