GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

28 Wrzesień 2014

Noce z książką - Podróże z bajką

W nocy z 26 na 27 września 2014 odbyła się kolejna „Noc z książką”, organizowana wspólnie z Fundacją CEMEX „Budujemy Przyszłość” w ramach Projektu Wolontariatu Pracowniczego.
W spotkaniu pod hasłem „Podróże z bajką” wzięło udział 33 dzieci z klas 2 i 3 szkół podstawowych.
Podczas spotkania z panię Elżbietą Bednarczyk dzieci przeniosły się do dalekiej Australii oraz uczyły się tańca cygańskiego, a po kolacji (no kiedy będzie ta pizza?) robiły zakładki do książek. Najciekawsze prace zostały nagrodzone książkami.
Nie był to jedyny konkurs tej nocy. Dzieci zmierzyły się między innymi w bajkowych kalamburach, zabawach sportowych, oraz wykonaniu stroju dla Kopciuszka lub Księcia.  Nasze Kopciuszki i jedyny Książę prezentowali się rewelacyjnie (może następnym razem Wróżka - Matka Chrzestna Kopciuszka powinna szukać inspiracji w Rędzinach), dlatego też jury uznało, że wszyscy otrzymają nagrody książkowe.
Dużo radości sprawiły zabawy ruchowe : wspólnie polowaliśmy na bizony, z nietoperzem łapaliśmy ćmy, a zabawa z czekoladą wywołała śmiechu co niemiara.
Tradycyjnie Noc zakończył seans filmowy. Grzecznie ;) leżąc na materacach dzieci obejrzały bajkę, ale o spaniu nie było jeszcze mowy. Po (wczesnym) śniadaniu, trochę niewyspane, były gotowe do dalszej zabawy.
Do domów, oprócz wspaniałych wrażeń, dzieci zabrały swoje prace oraz drobne upominki.
Dziękujemy Paniom z Wolontariatu Fundacji CEMEX  za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.
Zobacz

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka