GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

4 Wrzesień 2019

Wakacyjne wspomnienia- wycieczki z GOK-iem

Wakacyjne wyprawy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury przy wsparciu Biblioteki w Rędzinach cieszą się ogromnym zainteresowaniem i kompletem uczestników. Tradycyjnie zaczęliśmy od wizyty w Termach w Uniejowie, gdzie pochmurne niebo, jakie rozciągało się nad basenami 5 lipca, nie przeszkadzało w  namaczaniu pod zadaszeniem lub zabawach w strefie otwartej w ciepłej wodzie –tu zawsze można spędzić czas zgodnie z upodobaniami w jacuzzi lub na zjeżdżalni.
Kolejny piątek spędziliśmy na pieszej wyprawie. Z Pieskowej Skały – po zwiedzeniu zamku- spod Maczugi Herkulesa wyruszyliśmy zdobywać  Złotą Górę i zwiedzać Jaskinię Łokietka. Tu nieco się ochłodziliśmy w przyjemnych 8 stopniach i ruszyliśmy na spacer po Ojcowie. Podejścia nieco strome -jak to na terenie wyżynnym - stanowiły doskonały sprawdzian kondycji i wytrwałości.
Po wycieczce rekreacyjnej i turystycznej przyszedł czas na wyjazd do Krakowa. Uczestnicy musieli zmierzyć się z ambitnym planem, gdyż jako grupa zaawansowana poprzez coroczne wizyty w mieście Kraka (widzieliśmy już chyba wszystko, a w ubiegłym roku zwiedzaliśmy ponownie komnaty w zamku królewskim) postawiliśmy na obiekty dotychczas nieodwiedzane. Pełni sił zaczęliśmy wspinaczką na kopiec Kościuszki – przymusu nie było, ale widoki warte wysiłku, potem zwiedzanie bastionu i poznawanie historii tej fortyfikacji oraz oczywiście losów Kościuszki. Kolejny punkt programu to Tyniec- dzieje opactwa sięgają średniowiecza, więc była to niezwykła lekcja historii. Fabryka Schindlera, którą zwiedziliśmy podczas wycieczki 19 lipca, utrzymała uczestników  w klimacie poznawania przeszłości. Tematyka poważna, dlatego zaleca się wizytę w tym muzeum po ukończeniu 13 lat.
Wyjazd do Energylandii zaplanowany na ostatni piątek lipca cieszy się popularnością wśród młodszych uczestników wakacyjnych wypraw, ale limitów wiekowych nie stawiamy.
Wśród wycieczek zaplanowanych na sierpień były wędrówka po Ziemi Świętokrzyskiej i zwiedzanie zamku w Chęcinach i Parku Etnograficznego w Tokarni. Wyjazd do Wieliczki połączył zwiedzanie miasteczka i kopalni.
Pierwszy raz grupa z Rędzin wybrała się do Łowicza i był to bardzo dobry kierunek, gdyż zwiedziliśmy liczne zabytki regionu ze szczególnym uwzględnieniem doskonale zachowanego zamku w Nieborowie oraz urokliwego parku w Arkadii. Wycieczka zawierała niezwykłą dawkę historii kraju i regionu, a także folkloru.
Miłym akcentem   kończącym wakacje był wyjazd w ostatni sierpniowy piątek do Amerykańskiego Parku Rozrywki … w Żorach. Nie była to pierwsza nasza wizyta w Twinpigs, ale po kilku latach miło było wrócić do swojskich westernowych klimatów i poczuć się jak na Dzikim Zachodzie (oczywiście moc rozrywek i każdy znajdzie coś dla siebie).
Zapraszamy wszystkich do korzystania z oferty GOK-u w przyszłym roku, liczymy na podpowiedzi, jakie ciekawe miejsca warto zobaczyć, co zobaczyć jaszcze raz.
Pozostańcie z nami w dobrym zdrowiu i kondycji- pracownicy GOK-u i Biblioteki w Rędzinach

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka