GOK Rędziny

Wydarzenia i Aktualności:

3 Czerwiec 2016

Herbatka z pisarzem czyli spotkanie autorskie z panem Pawłem Beręsewiczem

2 czerwca dzieci ze szkół podstawowych naszej gminy wzięły udział w spotkaniach autorskich z panem Pawłem Beręsewiczem, znanym i lubianym autorem książek dla dzieci i młodzieży. Takich gości i uczestników życzymy wszystkim organizatorom spotkań. Rewelacja. Zabawnie i poważnie, a przede wszystkim ciekawie!
Na początku wywiązała się dyskusja jaki zawód wykonywał autor zanim został pisarzem. Propozycji , biorąc pod uwagę jego słuszny wzrost, padało wiele: ochroniarz, górnik, policjant. Jednak nikt nie wpadł na to, że autor był, jak sam mówi "najstraszniejszym i najbardziej wymagającym" nauczycielem języka angielskiego w Warszawie i żeby to udowodnić przepytał dzieci ze słówek. Niestety nie mogliśmy się przekonać jaki jest straszny ponieważ "egzamin" wypadł rewelacyjnie.
Następnie była poważna rozmowa przy herbatce o czytaniu i książkach. Dla każdego coś miłego. Było i o sporcie i o modzie i o podróżach ale także o wojnie. Autor ciekawie i dowcipnie opowiadał o swoich książkach, ale też uważnie słuchał odpowiedzi swoich małych czytelników.
Na zakończenie było mnóstwo przeróżnych pytań, na które autor udzielał wyczerpujących odpowiedzi oraz duża kolejka po autografy.

zobacz zdjęcia

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury
w Rędzinach

ul. Mickiewicza 7,
42-242 Rędziny
tel. 34 32 79 998
email: gok@redziny.pl

Gok Rędziny

Biblioteka